Дали това се брой за safe монтаж?

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Дали това се брой за safe монтаж?

Мнение от brum »

Гледах safe монтажите, схванах им идеята, но ми севърти в главата един вариант з DIY safe монтаж.

Имаме inline тежест. В задния край на оловото слагам манисто и стопер конец. При по-силно дръпване ще се помести, ама ... дали няма да е доста по-трудно за откачане отколкото готовите safe монтажи? И другото което ме притеснява - при safe монтажите дръпнели веднъж се откача цялото, а тук рибата ще трябва да дърпа до края на скъсаното основно влакно...
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Мнение от brum »

Купих си от тези джидавки за закачане на тежести дето ги водят уж safe. Дето има едно пластмасово с ухо. В него влиза вирбела, а от другия край се закача един шлаух който държи ухото да не изпадне оловото.

Ебати safe-а - аз с силно дърпане не мога да откача оловото. Шлауха си седи надянат върху едната част и това е. 9.50 фира...

Май това дето съм го измислил е доста по-безопасно за рибата, щото според броя навивки на стопер конеца мога да регулирам колко трудно да се изнизва оловото. Като се закачи някаде ще подърпа, ще подърпа и ще остане само с влакното в устата. Нали това е идеята на safe монтажа. А при тези работи дето купих вирбела се законтря с един пластмасов пирон и ако пластмасата с ухото се закачи някаде, няма как да падне от влакното.

П.С. Ей такова си купих (май бяха 10 броя):
http://shop.fishing-mania.com/viewaccess_3.php?id=7070
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Плюнчи конуса преди да го наденаш на клипса и не го надявай до край- горе долу 1/3-та 1/2-ра. Тогава "работи" :D 8)
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Мнение от brum »

Ще пробвам :) .

А това дето го предлагам дали минава за safe?
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

brum написа:Ще пробвам :) .

А това дето го предлагам дали минава за safe?
То, това дето си го измислил си е отдавна измислено- казва се инлайн-монтаж.
Има едни специални гумени маниста с по-голям отвор и пластмасов клин за отвора- те се ползват за това, което правиш с манистото и стоперните възли за да може монтажа да е самозасичащ от една страна и "безопасен", от друга страна. Ако ползваш инлайн олова с гумена тръбичка отпред и гумен конус отзад, няма нужда и от тях- вирбела на повода трябва да е номер 8 или 7. Той влиза и се заклинва в тръбичката и се получава т.н. "полублокиран инлайн монтаж"- при кълване, заклиненото от вирбела олово засича рибата, а при късане на основната линия, оловото много лесно се изнизва от вирбела като се закачи някъде и рибата няма да плува с олово до края на дните си :idea: 8)
Ей на този инлайн монтаж(за толстолоби, пружината е 40гр, кука номер 6), лявото манисто на картинката е такова с клин за заклинване:

Изображение
8)
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Мнение от brum »

Ха, много благодаря. Ще издиря няколко такива :) . А при тях мога ли всяка inline тежест да ползвам, или отвора в тежеста трябва да е определен размер?

Щото мислех тежеста на практика да ми е фидера. Той е с противооплитаща тръбичка. Та се чудя дали мога да го използвам така.

И едно въппосче - лявото мънисто е онова черното дето седи самотно на влакното, нали?
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Точно така, лявото е стопера с конуса- предлагат се на КОРМОРАН, по 10бр. в пакетче, комплект манисто с клинче.
Фидера и тръбичките с хранилки, също може да се монтират по тази схема, а клипсовете които си взел са за съвсем друг тип монтажи, стига клипсовете да са с нормално качество а не някакви дръвца :idea: 8)
brum
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 16:02

Мнение от brum »

Клипсовете са ясни, че са за съвсем друг монтаж. Ама исках да пробвам при каква сила отварят за да имам ориентир. Пък и за да имам налини различни варианти за монтаж.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”