вапрос за каракуда

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
taran
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 18:09

вапрос за каракуда

Мнение от taran »

Здравейте. Искам да попитам за вашето мнение и препоръка.
На един язовир преди 2 години ловях на жито и консервирана царевица от лодка на 4-5-6- дълбочина по време на забраната таран от 600-700-1100gr/на царевица дърпаха по едрите но по рядко/.
Дърпаше като за световно/потапя плувката и заминава/. Тази година тарана е пак там /и същия по големина/ но излиза И доста по дребен /А има голям таран въпреки мрежите и токовете и .../ На царевица изобщо не ще и да помирише. /за разлика от другите години/.
Ловя го на жито сега но пипа много страхливо потапя 1 сантиметър плувката/ въпреки че е едър / а не е дребен 500-600-700gr/за да го хвана трябва да чакам да се лигави 15 минути ако засеча веднага среден пръст./
На всяка уловена риба хвърлям по една прашка жито до плувката.
Захранвам с варено жито и консервирана купена царевица.
Искам да попитам с какво да захранвам /има подводно течение и като сложа шамандурата и хвърля захранката до шамандурата не знам къде ще отиде отстрани /
Каква плувка да използвам защото има подводно темчение и винаги духа вятър като от време на време сменя посоката.
Вчера на същия язовир ловя от лодката /винаги с 2 въдици пробвам на различна стръв/
На царевица не ще .САМО на жито.
Кажете някакви препоръки -рибата е там.
P.S. Ловя с две въдици на жито. Хвана 3 тарана на едната и един на другата Всичко е едно и също Дълбочина отежняване и поводи и .....
На какво се дължи това /забелязал съм го от много години /.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ми сигур се е понаучил, освен че е взел да свършва вече...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от sentinel »

Колега, пробвай с торен червей. На старите корита на Осъм кълве на торен.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
pstst
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 18:59
Местоположение: Варна

Мнение от pstst »

.....ми сигорно защото е по време на забраната-а ония от горе гледа, все пак риболова е спорт.....даи и някакъв шанс да се възтановява :wink:
"Качеството на риболовеца-спортист не се измерва с дължината на пръчката"-френска мъдрост
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Мнение от ogi70 »

То е ясно понамали сте го тоя таран и естествено е станал по предпазлив.Това се нарича инстинкт за самосъхранение.Това явление съм го налюдавал на много язовири.Значи схемата е следната:къве добре лови се по много и едра риба,разчува се и се увеличават риболовците,съответно и рибата се разрежда бая.Накрая идват мрежарите и токаджийте и резултата е това което описваш ти.Може да пробваш с по тънак повод и по малка кука,но бади така добър след забаната!
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
pstst
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 18:59
Местоположение: Варна

Мнение от pstst »

сега малко по сериозно......относно стръвта.....имам едни малко селски наблюдения, но там където върви на варено жито и спре-пробвай с хляб с яйце....като съответно си избираш голомина на топчето за различните размери риби и леко го сплескваш......ако си пушач си го смачкай с чити ръце, че рибата доста се влиае от миризма на пушек...действа и почти винаги лошо:)......и пази рибния ресурс, за да може всеки път като утидеш да ти е кеф на душата....не само на корема
"Качеството на риболовеца-спортист не се измерва с дължината на пръчката"-френска мъдрост
pstst
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 18:59
Местоположение: Варна

Мнение от pstst »

....а и още нещо намали това захранване......житото и царевицата бързо я прехранват.....по скоро през полвин час хвъргай малки топки захранка с повечко пръст и малко бял...колкото да я задържиш.....няма да я презобваш
"Качеството на риболовеца-спортист не се измерва с дължината на пръчката"-френска мъдрост
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”