дилетантантски въпрос

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
poseidon
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 20:26
Местоположение: sofia

дилетантантски въпрос

Мнение от poseidon »

Колеги, имам един два наивни за вас майсторите въпроси, но ме интересуват две неща. Първо- има ли някаква специфика в монтажа на силиконовите рибкии как се водят . Второ- има ли принципна разлика във воденето на блесна и воблер и ако има какви са съществените. мерси предварително. надявам, се на отговор като за малоумни. бавно и ясно! :lol: наслука в излетите!
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Колега въпреки,че не съм "Видра" ще си позволя да ти отговоря.
И аз както теб имах доста въпроси по зададените от теб въпроси :?: .Но след доста самостоятелни излети разбрах,че само с четене няма да стане :evil: Накрая една Видра се смили над мен :oops: и ми даде няколко урока по спининг :lol:
Теорията няма нищо общо с практиката!!!
Тук е мястото да благодаря на колегата Стамен които се смили над мен :oops: ............и мястото да изразя голямата си ненавист към МО което го прибра на тези години в това гадно място ......КАЗАРМАТА :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
poseidon
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 20:26
Местоположение: sofia

а някаква словесна информация?

Мнение от poseidon »

колега мерси,че все пак откликна, ама поне да ми кажеш как се монтира рибката и воблера и как се водат. на блесна съм хващал щуки костури бели тя ми е по- ясна и да права грешки щом хващам значи е добре :D , но рибката ми се вижда, че нещо не е както трябва върви като талпа и м и се вижда ненормално това сигурно иска спец монтаж. а с воблер никога не сън работил нямам намерение да ствам световен шампион по спининг просто искам да се ограмотя, винаги има какво да се научи не бива човек да изостава зверски .поздрави чакам отговор.
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Посейдоне,
Тези теми са много обширни и са предъвквани многократно. Може би за това никой не се наема да ти отговори.
Разгледай по-старите теми в подфорум " спинингов риболов " и ще получиш достатъчно информация.
А как се монтират силиконовите рибки мисля , че можеш да видиш в почти всеки брой на сп. "На риба".
Успех!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: а някаква словесна информация?

Мнение от Kriss »

poseidon написа:...........но рибката ми се вижда, че нещо не е както трябва върви като талпа и м и се вижда ненормално......
Ми ако си сложил по-голяма глава, за да меткаш по-далече например, няма да играе добре. Влияние в/у играта може да окаже и вирбела - например "стисната" карабинка.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

За джиговете съвсем скоро ще можеш да прочетеш доста добра информация. Досега тя е оскъдна по българската преса и малко колеги са наясно с джиг примамките. Но да не издавам де. Потърпи малко.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Ето, Колега, да почетеш преди публикациите:

http://www.vlasenko.ru/Jig-spin/js-000.htm

Дано знаеш руски... :? Ако не, поне има доста картинки..

Поздрави и Наслука
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Мнение от GLIIP »

SASHO написа:Ето, Колега, да почетеш преди публикациите:

http://www.vlasenko.ru/Jig-spin/js-000.htm

Дано знаеш руски... :? Ако не, поне има доста картинки..

Поздрави и Наслука
Мерси за линка много добър. :wink:
Това лято основно на джиг лових и съм страшно доволен от резултатите.За жалост или не сам трябваше да откривам как става целия номер.Но определено е страшно ефективен метод на ловене. :wink:
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””