Помощ за фидера

Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Помощ за фидера

Мнение от Doomm »

Колеги имам малко проблемче. Начинаещ сам още и много много не ги разбирам но купих си ново влакно 0.20 на Гамакатсу и днес отидох за малко на 1 малко язовирче да го тествам и при хвърлянето основното влакно се къса . Помислих си че има някаде кофти възел или нещо ми е заяло по макарата както и да е връзвам 2ри път и този път преглеждам сичко за някви фалове но сичко е ОК. Отварям бигела прицелвам се и замятам по леко. Хранилката лети и се чува ПРАС и пада на 10 метра от мене и пак основното влакно се къса. Помислих си да не би тежеста да прехвърля акцията на пръчката но само кошничката празна е 40 грама а акцията ми е 30-60. ПЛС кажете кво да направя.

ПС. Извинявайте ако не сам се сетил за нещо по съществено но бях ядосан и не ми се мислеше.
ПОЗДРАВИ !!!
Get fish or die trying !!!
tojimi
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:03
Местоположение: СОфИЯ
получил Браво: 3 пъти

Мнение от tojimi »

Влакното е старо. Смени го! Няма друг проблем.
Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Мнение от Doomm »

"Купих си ново влакно 0.20 Гамакатсу"
Чисто ново не използвано от магазина !!! друг е проблема :(
Get fish or die trying !!!
YKN
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 12:23
Местоположение: Стара Загора

Мнение от YKN »

Старо не означава неотворено.
pepito69
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 17, 2008 11:01
Местоположение: София

Мнение от pepito69 »

Според мен хранилката е тежка за влакно с този диаметър! Пробвай с по-малка и няма да имаш проблеми. :wink:
baido125
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 19:29
Местоположение: с Баня общИНА НОВА ЗАГОРА

Мнение от baido125 »

хранилката е тежка за тази акция 40 + още толкова захранка и става долу горе 80 грама така че ползвай примерно хранилки 15 или в най лошия случай 20 грама . НАСЛУКА
Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Мнение от Doomm »

мерси за отговорите зех си хранилки по 10 15 и 20 грама и се надявам утре да го няма проблема :)
Get fish or die trying !!!
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Мнение от ogi70 »

Не си решил проблема като си взел по малка хранилка :!: Има ситуации когато се налага ползването на голяма-тогава кво прайш :?:
Сега ще те светна па ше черпиш една бира :!:
1На фидер не се лови с монофилно влакно защото е разтегливо и няма да отчита кълването
2Слагаш плетено влакно 0.10-0.12
3Накрая на плетеното връзваш 8м. шок лидер от 0.25-0.27 /това не го къса никоя хранилка/
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Нито е тежка хранилката, нито е надхвърлила акцията, ами самото влакно е било от твърдите, демек с малка разтегливост /или остаряло/. Успешно с по-големи хранилки се замята и с 0,18 влакно.
Проблемът при избор на влакно не е от вчера. Аз лично за фидера съм заложил на влакно Фокус /шаранджийско/. Не защото е евтино, а защото за мен е подходящо - разтегливо, но не много и в същото време меко. Дори с 0,25 влакно се регистрира и най-лекото кълване. Друг важен момент за фидера е възелът на основното влакно - аз правя 2 намотки през вирбела, а не 1, и тогава правя възела. Така разчитам на влакното изцяло, защото при замятане на хранилката този възел е най-слабото място на линията. В случаят на колегата самото влакно е било слабото звено.
Купувал съм нови влакна, които са били почти без никаква разтегливост и лесно се късат!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

ogi70 написа:Не си решил проблема като си взел по малка хранилка :!: Има ситуации когато се налага ползването на голяма-тогава кво прайш :?:
Сега ще те светна па ше черпиш една бира :!:
1На фидер не се лови с монофилно влакно защото е разтегливо и няма да отчита кълването
2Слагаш плетено влакно 0.10-0.12
3Накрая на плетеното връзваш 8м. шок лидер от 0.25-0.27 /това не го къса никоя хранилка/
Тва не е верно аз съм с 0,20 монофил и нямам проблеми с хранилки до 40 гр(празни)...... друг е въпроса как замяташ, защото ако замяташ хамалската и хранилки 20 гр ще ти късат п.п. сигурно влакното е старо или някакъв боклук...
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Братле проблема е изцяло в остарялото влакно. Седят си те, влакната по складовете с години докато ги пробутат на нашите разпространители и айде юруш...
ловя с влакно монофил 0,18 - хранилка 40 гр. + захранка = 80, 90 грама и няма късане.
когато купуваш още в магазина можеш да пробваш как издържа, правиш си некой възел и напъваш. Много рядко ще попаднеш на магазин дето продавача също знае кога е произведено влакното. Освен това купувай влакно за фидер - пише на опаковката. малка разтегливост, приятно при замятане и т.н. Айде на слука.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

Какъв възел използваш?

Изображение
Аватар
SHEKIRA
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:31
Местоположение: Карлово

Мнение от SHEKIRA »

проблема,не е нито във влакното,нито в големината на кошничките,а изцяло твоя,като се научиш да замяташ няма да имаш проблеми. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”