Е как да не им спукаш лодката..

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Е как да не им спукаш лодката..

Мнение от emil petkov »

по средата на язовира и да им е.. м.. завинаги. Вчера и днес с бат Любо на Огняново се опитваме да хванем някое рибе на влачене, некое рибе за стръв на клионка и не ще и не ще. Как да е, успяхме с голям зор да хванем 2-3 кленчета и до сред нощите клионкаме насам ната, а ни риби се дигат ни гяволи. Втория ден същата работа и решихме да си хванем малко гъби в гората като не щат рибите. В гората срещаме хора с подобни проблеми на нашите и се оказа, че вечерта когато сме клионкали по язовира минали трима с надуваема лодка, една въдица, голям кеп и електрически мотор и биели с ток. В единия залив близо до лагера на хората хванали един около 10кг и един около 2 и от тогава на хората не им е пипнало и едно рибе на въдиците. Големи са късметлии тия, ако ги бяхме видяли с бат Любо със сигорност нямаше да излезнат от водата читави. Значи ние зарибяваме, правиме почистване на бреговете и не знам си още какво, а тия лайнари ще трепат рибата с ток. А кажите какви нерви трябва да има човек и как да се сдържа, дане им...
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Мнение от vihren »

най-добре е да имаш законен пистолет(без значение от марката) и един незаконен "макаров"(защото е често срещан)...........когато видиш токаджий ги разстрелваш и слагаш незаконния "макаров" в ръката на единия и си чист като бебе :twisted: :wink: :twisted:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

На мен ми се обадиха от Тича за съдействие.В момента има мрежа на носа срещу големия остров от към Сушина.Отишли са да пускат и други в Тушовица.Как аз зная,а Иара НЕ.Ще има лечение отново. :evil: :twisted: :evil:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

vihren написа:най-добре е да имаш законен пистолет(без значение от марката) и един незаконен "макаров"(защото е често срещан)...........когато видиш токаджий ги разстрелваш и слагаш незаконния "макаров" в ръката на единия и си чист като бебе :twisted: :wink: :twisted:
Това е самоубийствена хипотеза! :lol: Мога да обясня пунктуално защо накуцва с всичките си крака в този й вид, но вярвам, че се досещате...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Мнение от vihren »

Мунчо написа:
vihren написа:най-добре е да имаш законен пистолет(без значение от марката) и един незаконен "макаров"(защото е често срещан)...........когато видиш токаджий ги разстрелваш и слагаш незаконния "макаров" в ръката на единия и си чист като бебе :twisted: :wink: :twisted:
Това е самоубийствена хипотеза! :lol: Мога да обясня пунктуално защо накуцва с всичките си крака в този й вид, но вярвам, че се досещате...
ТОВА Е СТАР ТРИК НА МВР ОТ ВРЕМЕТО НА КОМУНИЗМА
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от bountyhunter1 »

Научаваш ги брат ,кои са и докато са на язовира и трепят рибата с ток ти и бат Любо го набивате на жените им до краен предел и да нема вадене.Или по добре тех ги хващате и ги е...те,а жените им ги биете та да ревът всичките .дееба и клошарите дееба.
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Абсолютно съм съгласен. И точно защото е техен трик, може да мине само ако пак те си затворят очите. Което не ми се вярва да стане, в случай, че се стрелят 3-4 души с лодки насред някой язовир. Най-малко защото вестниците ще му отделят подобаващо внимание, а от МВР ще направят всичко възможно, за да отчетат дейност пред обществеността и висшето началство. Просто има предостатъчно видове експертизи, които да определят категорично кой е държал оръжието, кой е стрелял с него, кой го е ползвал и т.н., ако е интересно, мога да ви разкажа.
Освен това, въпросът има и психологическа страна. Вие колега убивали ли сте човек? А няколко души? И ако оставим настрана самото деяние, давате ли си сметка как бихте живял с мисълта за него по-късно - анонимно, заблудил полицията и/или оправдан от съда? Дали това престъпление заслужава подобно наказание, а точно вие да се нагърбите с изпълнението му и да живеете с тази мисъл? Бракниерството е бич, който заслужава драконовски мерки, но не и смърт. И ако Закона се спазва дори в сегашния му нескопосан вид, ще си спестим подбни глупави коментари, моля да ме извините за определението.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Мнение от tvardi6kiqt »

vihren написа:
Мунчо написа:
vihren написа:най-добре е да имаш законен пистолет(без значение от марката) и един незаконен "макаров"(защото е често срещан)...........когато видиш токаджий ги разстрелваш и слагаш незаконния "макаров" в ръката на единия и си чист като бебе :twisted: :wink: :twisted:
Това е самоубийствена хипотеза! :lol: Мога да обясня пунктуално защо накуцва с всичките си крака в този й вид, но вярвам, че се досещате...
ТОВА Е СТАР ТРИК НА МВР ОТ ВРЕМЕТО НА КОМУНИЗМА
:idea: :idea: :idea:
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Pacho »

Прав е Мунчо. Не трябва чак до вендета да се стига, ама е истина и че на бедния рибар му писва от тия гадове, и поне в мислите си всеки е убивал по 1-2-ма такива :lol: :lol: :lol:
Не трябва и на наказанията и мерките от ограните винаги да се разчита, колкото и да ни се иска да се промени това. Та когато има физическа възможност, не е зле и да се понатупват малко тия гадове. Щото верно мноооого нагли има от тях. :evil:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Pacho написа:. Та когато има физическа възможност, не е зле и да се понатупват малко (доста )тия гадове. Щото верно мноооого нагли има от тях. :evil:
....те това споделям и аз.


Мунчо,не се впрягай, :D това е вълнение(моментно),което колегите споделят.
Никой никого няма да убива,споко-лафа е тъй. :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Abe аз знам, че е така, обаче ме чопли, когато се гледа едностранно на нещата... Не, че аз не удушавам периодично някого на ум... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ekolev
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 17:22

Re: Е как да не им спукаш лодката..

Мнение от ekolev »

Нищо лично колега, ама не можеш да искаш някой да спазва закона, а ти самия да не го спазваш. Можеш ли да кажеш в това
emil petkov написа:Как да е, успяхме с голям зор да хванем 2-3 кленчета и до сред нощите клионкаме
колко пъти си бракониерствал?
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Pacho »

За друг вид бракониерство става реч, колега.
И рачилото ли е бракониерство, да си хванеш някой слънчак за стръв? Сигурно е. Същевременно ловенето на раци не е забранено, ми освен с рачило, с кво да ги хващаме тия раци, на дъно ли? Не че ше тръгна да хващам раци де, принципно си разсъждавам за парадоксите в закона, но това е коментирано в десетки страници по форуми и къде ли не.
ribar4e82
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 9:54
Местоположение: sofiq

Мнение от ribar4e82 »

защо говориш глупости колега ekolev,само някои които не еловил сом на клионк може да обвинява колегата Петков в бракониерство за това че е ловил вечерта,че то ако не тогава кога,като се има в предвид че сома е почти и само нощно време активен,а и през деня на 40градуса жега имаш вероятност за удар ама слънчев.лично аз никога не съм спазвал тази простотия останала още от времето на комунизма,забрана за нощен риболов.
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от emil petkov »

Прекаления светец и на Бог не е угоден, или някак така звучеше поговорката. Не мисля, че с оставането във водата един два часа след залязване на слънцето е пръстъпление.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”