Да си помогнем сами

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
silvi montanski
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 14:08
Местоположение: sofiа

Да си помогнем сами

Мнение от silvi montanski »

Искам да споделя едно мое мнение което ми предложи шефа на иара за борба с бракониерите.Така значи всеки от нас които иска може да стане нещатен сътрудник на иара със закона карта и всички правомощия на испектор з цяла българия може да прави проверки за всичко но неможе да пише актове но това не е проблем.Ще има нареждане от горе при проверка и установяване на нередност да се звъне на испектор от иара за раиона и тои е длъжен да се яви по наи бързия начин и да напише акт.Така че ние РИБОЛОВЦИТЕ ВСЕ НЯКОИ ОТ НАС Е НА РИБА И ТО ПО ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ЩЕ ИМАМЕ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ДЕНОНОЩИЕ ВЪЗМОЖНОСТА ДА КОНТРОЛИРАМЕ ВСИЧКИ ЗА ВСИЧКО И ДА НАМАЛИМ ТАЯ ГНУСНА ГЛАДНА ПАПЛАЧ И ПОВЯРВАИТЕ ВЕЧЕ АКТОВЕТЕ ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ ЗАЩОПТО ИНАЧЕ МНОГО НЕЩА НЯМА ДА МОГАТ ДА СЕ ИЗВАДЯТ ИЛИ ДА СИ КУПЯТ ДОКАТО НЕСИ ПЛАТЯТ.А рано или късно ще се спрат след такава офанзива от наша страна,и колкото по скоро стане толко по скоро ще се радваме на успешен излет сред тая красива природа и ще сме доволни че ние самите сме изпълнили една кауза за доброто и на нашите деца и за нас.
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Pacho »

1. Чудесна идея!
2. Първата издадена карта - на pancero ще е :wink:
3. Кой шеф на ИАРА? Биг Боса г-н Недев ли?
4. Как ще се отсеят така, че да не се дават и на бракониерите такива тескерета?
5. .....
6. .....

Сигурно и още много въпросии дебати ще има. Идеята си е добра, изпълнението й обаче не ми е много ясно как ще стане.
silvi montanski
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 14:08
Местоположение: sofiа

Мнение от silvi montanski »

Значи за да ти извадят такава карта първо ТЕ ПРОВЕРЯВАТ И ЕДИН АКТ ДА ИМАШ ЗА КАКВОТО И ДА БИЛО СВРЗАНО С РИБОЛОВА ПО НЕЗАКОНЕН НАЧИН НЕТИ ПОЗВОЛЯВАТ ДА СТАНЕШ СЪТРУДНИК. Да панцеро и още едно момче и аз вече сме почти готови.
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

Това ще е може би най-хубавото нещо което ще е направено в последните години свързано с борбата с бракониерството .
Защото не са един и два случайте в които служители на ИАРА са заедно с местните бракониери . Без да се обиждат но това е факт въпреки , че има и доста свястни от тях - затова не искам да ги слагам под общ знаменател .
Но и сътрудниците на ИАРА трябва да се третират като длъжностни лица и да бъдат закриляни от закона като такива .В противен случай доста от тях ще ядат шамарите и нищо повече и често ще се стига до конфликти с неясен изход а зачестилите конфликти и инциденти ще доведат до отпадане на тази практика .
В същото време обаче ако бъде заловен сътрудник в злоупотреба наказателните мерки трябва да са двойни от обичайните .
Хубавото е , че сътрудниците не са в един район и бракониерите първо няма как да влязат в комбина със всички и второ не знаят от коя лодка да се пазят , защото днес сме тук , утре сме другаде и всеки ден сме различни или по точно "Ние сме на всеки километър - от тук до края на България" :lol: :lol: :lol:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
SENSAS 24
Мнения: 986
Регистриран на: Чет Ное 01, 2007 11:20
Местоположение: софия

Мнение от SENSAS 24 »

KRASSI написа: Защото не са един и два случайте в които служители на ИАРА са заедно с местните бракониери . "Ние сме на всеки километър - от тук до края на България" [/color] :lol: :lol: :lol:
Миналата седмица на Монтана на носа където свършва голямата чаша на стената, вечерта нарезах една мрежичка 30м и едно незнам как се вика 25м въже надолу имаше 15 куки и огромна тежест на тея от къщата пред садката те гледат уж ама то тъмно колегата дето беше с мене "бъка",а аз си режем и ме боли кура :lol: :lol:
Ма и тех ги боли щото на другия ден си пуснаха една в залива пред къщата точно посред бел ден и една касетка с мрежи откараха пред черквата и тва не съм го само аз видял
Нищо другия път пак ше им ги нарежем така истимаро курвачката да им е гадно :lol:
Последно промяна от SENSAS 24 на Сря Окт 06, 2010 18:47, променено общо 1 път.
Левака написа: аз съм калиткото.
VARHARA написа: абуриген съм
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

Това със сътрудниците не е от сега.Ние например ходихме няколко нощи на Тракиец през периода на забрана.Дават се по няколко дежурства на сътрудник.Все ще има ефект от това начинание.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Това е много хубава идея. Само че не ми е ясно като ние (сомаджиите) сме си постоянни бракониери заради нощния риболов, що за сътрудници ще сме. И как ще смогнат колегите от ИАРА да откликват на позвъняванията ни. Горките те.
С внимание към детайлите
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Много лесно Калине! Едно време как беше, като заловят някой "ключар-шперцмайстор" и го вземаха на работа в милицията. Хем да им е под ръка, хем работа да върши. Идеята е добра. Сигналите ще се подават от сигурен източник, защото има и много фалшиви сигнали до ИАРА. Пращат ИАРА на един язовир, а те хвърлят мрежите на друг.
silvi montanski
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 14:08
Местоположение: sofiа

Мнение от silvi montanski »

Калине за нощния риболов съм го обяснил в темата която я има и ако имаш интерес я разгледаи немога да го тврдя със сигорност но така ми обещаха от иара за нощния риболов. А за откилванията поне за монтанския регион хората просто в момента са много доволни от това начинание така де испектприте,а така или иначе във всеки регион си има испектори които са партия със помиарите бракониери но при едно повикване от наша страна и те неодговорят адекватно повярваи ми ще има санкции от софия аз ти обещавам.А щом искат да си загубат работата оки.Просто ще стане супер ако се организираме, а аз ще ти кажа като стане на теб и всички колеги какъв е резултата.НЯМАМЕ ДРУГА АЛТЕРНАТИВА ОСВЕН НИЕ САМИТЕ ДА ПОЕМЕМ НЕЩАТА ТАКА ДЕ СЪС СЪДЕИСТВИЕТО И НА ИАРА И ОРГАНИТЕ НА ВЛАСТА.
Аватар
Stefan76
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 19:31
Местоположение: София

Мнение от Stefan76 »

Много ми се иска да е вярна тази работа :wink:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Силви, всичко чета и се надявам нощния риболов скоро да отпадне. Ако това стане ще бъда пръФ сътрудник на ИАРА от наше село. :D
С внимание към детайлите
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Нещата ,не са толкова прости.Карти дават от доста години,а резултат да сте забелязали.
Закона е големия проблем. :idea: Те там трябва да се пипне.
silvi montanski
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 14:08
Местоположение: sofiа

Мнение от silvi montanski »

А някои извадил ли е такава карта а франко за да се види резултата.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Да,беше добър сомаджия.Сега ходи кльонка и ги бие с ток.
Пак ти казвам.Проблема е в закона.Без такава карта пак може да ступаш някой и да му нанесеш вреди за дадена сума.Мерак да има човек и възможности естествено.За да се накаже нарушителя се изисква ,той да е нарушил дадена точка от закона.Проблем е ,че винаги се казва."намерих мрежата и реших да е извадя" или "тя не е моя".Представи си ,ти си набарал нечия бракониерска мрежа и решиш да е извадиш.В същото време дойдат от ИАРА. :?: :idea: :arrow: :roll: С карта и без карта можем да вършим полезни дела стига да знаем как. :wink:
silvi montanski
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 14:08
Местоположение: sofiа

Мнение от silvi montanski »

Аз съм съгласен с теб но един акт за две години и 30 акта за една година щото рано или късно ще трябва да ги плати как ти се струва пред боя.Неискам да влизам в подробности но за побоища и то зверски съм бил в тву но ПОВЯРВАИ МИ ПО БОЛИ ФИНАНСОВИЯ БОИ.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”