SPRO - Classix Travel

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
VPK
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 8:44
Местоположение: Sofia
получил Браво: 2 пъти

SPRO - Classix Travel

Мнение от VPK »

Колеги, някой ползвал ли е пръчка от серията? Имам в предвид по-големите модели 100 или 150.
Знам, че няма да са супер въдици, имайки в предвид цената им, но като отношение цена/качество как са?
Да уточня, че ще ги използвам за дънен риболов, ще ми сваршат ли работа?
©тефанаки
Мнения: 288
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:14
Местоположение: София

Ре

Мнение от ©тефанаки »

Здрасти, колега.
Имам две такива пръчки и съм много доволен. Кат за без пари са направо чудесни.
Всички кучета отиват в рая

Не натискай тук!!!
VPK
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 8:44
Местоположение: Sofia
получил Браво: 2 пъти

Мнение от VPK »

А издържат ли при дънен риболов ? Интересувам се да не вземат да се начупят още с първия риболов ? Мисля до края на намалението да си взема 3, тейче информацията ми е важна,а до момента нямам никаква. Ако някой друг ги е ползвал да казва.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Сами няма да се начупят. Виждал съм счупен връх на такава въдица от пазача на един арендован водоем - при косене на едър толстолоб.
Имат характерната за телескопи от тоя ценови клас дебела и неудобна за мен ръкохватка. Твърде лигави са за добър контрол върху едра риба. За парите си обаче вършат работа, водачите са добре фиксирани към секциите и с тях могат да се извадят прилични риби.
VPK
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 8:44
Местоположение: Sofia
получил Браво: 2 пъти

Мнение от VPK »

Аз съм виждал как се чупят телескопи при замятане дори и с 50гр. тежест. Слабото им място е точно в последната зглобка, най-близко до макарата. Това имах в предвид като питах дали се чупят лесно.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Нямам личен опит в чупенето им, но съм убеден, че точно тези при замятане никога не биха се счупили точно там.
VPK
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 8:44
Местоположение: Sofia
получил Браво: 2 пъти

Мнение от VPK »

А някой можели да ми даде съвет кой от двата модела подходящи за дънен риболов да си избера 100 или 150.
От една страна воденето на рибата с по "финна" пръчка ще е по-добро, а от друга с по тежката серия ще хвърлям по-далеч и няма да се пртеснявам за зрдавината. Друга разлика е в дължината, серията 100 са 3.30м , а 150 са 3.60м дали тези 30см ще окажат голяма разлика в дистанцията?
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”