Браковците унищожават Струма!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Браковците унищожават Струма!

Мнение от Бат Стан »

Колеги, в момента на Струма между Земен и Раждавица се шири яко бракониерство. Поне няколко екипа с електрически приспособления ходят през седмицата, когато няма хора, да бият риба с ток в района на кариерата - това ми го казаха трима, които са ги виждали. Срекмеджии също колкото ви душа сака. Районът там е недостъпен с автомобил на повечето места, онези не ми е ясно как се придвижват дотам, но буквално изтрепват рибата. Има в момента и един палатков лагер до помпената станция под Земен - три джипа и един голф, довлекли са се семейно, размахват срекмета по цял ден. По реката чат-пат се правят проверки от горското и ИАРА, но очевидно няма голям ефект. Друга година по това време нивото на реката е много по-високо, но сега има някакъв дънер, който е запречил шлюза на Лобош и оттам се подава малко количество вода. Това улеснява бракониерите. Абе, ташак работа...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
maslinkata
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 21:57
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от maslinkata »

То да е само при Вас.
И при нас електрифицираха реките.Имаме и Съветска власт, и вече чакаме комуниЗЪМА.
Да я видя съседката какво ще каже.Била си имала мъж.Тогава всички ще са общи-оооооох котьоооооо.
Явно идиотия вече е пълна, и мен ме хвана.
Успехи.
dobrikk
Мнения: 673
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от dobrikk »

Електричарите до кариерите ги знам. Миналата година ги видях. Бяха четерима. Носеха една кофа с кефали и мряна. Използват също и харпуни. Полицаи са и идват по пътя за кариерата. Гладни са, мамка им.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от Бат Стан »

dobrikk написа: Полицаи са и идват по пътя за кариерата. Гладни са, мамка им.
Аха, е тогава работата е лошава... Сигурно човек трябва да ги снима и да се рапищи на високо ниво, ако иска да стане нещо. Ама най-много да ги уволнят и да си продължат с тоците.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от bountyhunter1 »

има решение бат Стане.издебваш ги кога оставят колата и тръгнат по реката да бият рибата с ток и с едно ножле им срезваш и 4-те гуми.Тва е решението,друго нема.

Днес ходих до иара да заверя на един приятел билета и жената къде работи там ми сподели ,че инспекторите имат връска с мрежарите и ги закрилят.Повече кво да ти кажа.И още много работи знам ,ама има ли смисъл да ги говорим като ,кучето си лае,а кервана си върви.
Няма оправия у БГ.Има само една истина"Куршума никога не лъже"беше написал един колега в един форум за оръжие

Поздрави
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от ninja »

Бат Стане,

Там имало нов вид спорт - електрорафтинг - отправна точка е Земен, на края чака кола на Раждавица.

Мила родна картинка. Но пък какво те изненадва? Ти си интелигентен чиляк, знаеш, същото е в спорта, същото е в цялата държава - феноменално крадене на всяко ниво и малко популизъм за плебса.

На мен ми става жално само като стъпя вече на реката - като знам какво е преживяла вече тая риба, която очаквам да се ковне на блесната.

Светът е голям, спасение дебне отвсякъде.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от sentinel »

Затова явно от излетите ми на Струма, в 90% от случаите хващам предимно тен или настинка - в зависимост от атмосферните условия.
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от naso »

Има един бивак в най-големия гъсталак там :lol: Ама незнам дали е техен. Има легла столове маса, даже и мивка ми се мерна май :lol: със сапунче
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от Ivan VP »

Да си опънат струя до плочите! :D :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от Бат Стан »

naso написа:Има един бивак в най-големия гъсталак там :lol: Ама незнам дали е техен. Има легла столове маса, даже и мивка ми се мерна май :lol: със сапунче
Бат Насо, тези бяха малко след помпената станция под Земен. Три джипа и една кола от по-скромна марка. Палатки с дечурлига. Абе, заеби...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от sote-full »

И надолу към Шишковци положението не е по розово Бат Стане....има трима с една червена жигула дето преграждат цялата река с мрежа...упражнението го правят доста екстремно...в рамките на две минути са готови и отпрашили към следващото удобно място!!!
Жалко че ме видяха и отпрашиха преди да им видя номера....но явно както каза колегата по горе, това са хора дето няма кой нищо да им направи!!!!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от Zander »

Кой ще им направи нещо на браковците, кой оторизиан за проверка орган ще мине по участъка въобще... :evil: ИАРА е абдикирала отдавна от тези свои задължения, просто е структура на хартия, :evil: струкура на правилници, структура на заповеди и постулати. :evil: :evil: :evil: А реално инспектори, които да проверяват там няма.... Аз поне не съм ги виждал в този район от реката от 6 години...
Вижате, че пореден изпълнителен директор на ИАРА си заминава - за НИЩОПРАВЕНЕ, както и предишните....какво да говорим въобще! :evil:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от naso »

Бат Стан написа:
naso написа:Има един бивак в най-големия гъсталак там :lol: Ама незнам дали е техен. Има легла столове маса, даже и мивка ми се мерна май :lol: със сапунче
Бат Насо, тези бяха малко след помпената станция под Земен. Три джипа и една кола от по-скромна марка. Палатки с дечурлига. Абе, заеби...

Тия при помпената все пак може би се съобразяват с някои правила, защото до там ходят коли. Аз ти говоря за Кариерата, където властва закона на джунглата.
Е за тоя бивак разправям. Извинявам се за лощото качество, но снимките са правени със специални разузнавателни средства :lol:

Изображение

Пак казвам, че може да не е на браковците. Освен това ме е приютявал в трудни моменти :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от Бат Стан »

Бате Насо, това не е бракониерски лагер. Чак сега се светнах за какво говориш. Това е базичка, направена от колеги от Перник - Тони Пъстървата, Драге и др. Ползват я, за да преспиват там в събота срещу неделя. Много е удобно. Не са те тези, които съсипват реката.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Браковците унищожават Струма!

Мнение от takezo »

Бат Стан написа:,,,.
Потвърждавам думите на Бат Стан,

Двете пейки и маса не са никакъв лагер, просто идеално и прохладно място за скара в летните жеги.

Пазете го , не трошете пейките , тъй няма да ги спрете .
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”