Инфо за Кушадасъ,Турция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от RAAZIEL »

Здравейте,доста търсих,но такава тема не намерих,та може да се започне...
От 1 до 7 май се очертава да съм там и като нов запален спинингст,снаражението ще бъде с мен.Та ако някой е ходил там или наоколо по това време ще се радвам на информация какво да очаквам,някое местенце и всичко каквото се сетите ще ми е полезно...
Благодаря и се надявам да се получи добра тема... :tup:
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от taner »

Толкова прочитания и ни един отговор, срамота :)

Дай малко информация къде ще си точно.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от RAAZIEL »

Здравей Танер,по-принцип по това време бях планувал да съм на Гьокчето,но добра оферта,разнообразие и не на последно място семеен натиск за нещо ново,ме принудиха да направя резервация в супер,,мазен''хотел 400км по-надолу.По принцип не си падам по такива места,но разположението му,скалите наоколо и някой друг страничен фактор ме навиха....
Та за това става въпрос:
Изображение

А самото място е тук:
Изображение

Навионикса показва добри дълбочини наоколо,отлични дълбоки буни има наблизо,хубави плажове и исторически забележителности,а ще бъда и с колата,та ще мога да обикалям доста-изобщо имам надежди за силен риболов/ако съм уцелил момента/и възможност да направя добро сефте на Tailwalk-а:tup:
И така от рано пускам темата,освен да се чете може и някой с опит по тези брегове да се включи със съвети...
Единствените ми притеснения са да няма някои резервати,забранени места и пр.,и да не разбера.Та за това са основно темите които пуснах в двата форума...

пс.Тествах пръчката,доволен съм...Справя се отлично :!:
За протокола:
- 7гр-я Flat rap на Rapala отлетя на 47м
-12гр.Ima KO-58м и тн.
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от taner »

Баракуди - между рибарските лодки е трудно, но риби има доволно, ако само те следват забавяш максимално воденето и започва купона :) Имай предвид, че са там само нощно време.

По скалите на острова също можеш да излезеш сутрин, местата са чудесни.

Крайбрежната - двете малки буни обикновено са окупирани от местни, но винаги можеш да се наредиш някъде, по цялата дължина местата са перспективни.

Буната на пристана - до там не съм стигал, провери да няма ограничение за риболов, мястото изглежда чудесно.

На фериботния пристан не можеш да ловиш, забранено е, но можеш да пиеш едно в старбъкс и да се полюбуваш да десетките кефали и други, плуващи необезпокоявани.


Ще чакаме отзиви, не са малко хората, които посещават мястото и вярвам темата ще е полезна за всички.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1809 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от баш майстора »

А как решавате проблема с пренасянето на въдиците, в случаите, когато се пътува със самолет? :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
martin varna
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 22:23

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от martin varna »

Raaziel можеш ли да споделиш точно кой модел е твоя Tailwalk. Благодаря предварително. И много късмет ти желая в Турция. :D
martin varna
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 22:23

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от martin varna »

баш майстора написа:А как решавате проблема с пренасянето на въдиците, в случаите, когато се пътува със самолет? :roll:


Със здрав тубос. На летището във Варна имаше опция за 5лв да ми го облепят с найлон. Това с облепянето беше преди 6 години сега не знам. Макарата в куфара между дрехите.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от RAAZIEL »

Благодаря Танер,най-накрая някакво свясно инфо.Наистина са малко хората които са риболовствали там.Това с ограниченията и забраните по буните предполагам се подразбира по табели,както е в Гърция...?
martin varna написа:Raaziel можеш ли да споделиш точно кой модел е твоя Tailwalk. Благодаря предварително. И много късмет ти желая в Турция. :D
Tailwalk-a ми е леката въдица за по-малките воблери,а именно:
-Tailwalk Salty Shape Shore Stick 86L
http://fishingzone.bg/product/698/vadit ... k-86l.html

А другите мятам с тази:
-Angler's Republic Palms SHORE GUN 96М+
http://www.palms.co.jp/rod/palms-elua/en/shoregun/
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1809 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от баш майстора »

martin varna написа:
баш майстора написа:А как решавате проблема с пренасянето на въдиците, в случаите, когато се пътува със самолет? :roll:
Със здрав тубос. На летището във Варна имаше опция за 5лв да ми го облепят с найлон. Това с облепянето беше преди 6 години сега не знам. Макарата в куфара между дрехите.
Това звучи добре. Чувал съм, че возенето на такива нестандартни по размер товари по самолети се таксува доста скъпо и затова питам.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от nikolas3 »

Травел вариант и в куфара.
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1809 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от баш майстора »

nikolas3 написа:Травел вариант и в куфара.
Травъла и тилископчиту са ясни! :lol: Питам за нормална въдица 2,60-2,70, каквито са моите, как става номера, възможно ли е въобще и колко горе-долу се плаща? :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
martin varna
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 22:23

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от martin varna »

Нямам спомен да са ми искали допълнително пари за тубуса, но и да съм дал нещо не си спомням. В крайна сметка кефа цена няма :fish15:
Предполагам че можеш да получиш инфо от там от където си взел билети.
Късмет и много риби!!!

Raaziel мерси за отговора!!!
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от taner »

баш майстора написа:А как решавате проблема с пренасянето на въдиците, в случаите, когато се пътува със самолет? :roll:
Майсторе, плащаме си, няма друго решение.
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от antoanBS »

Преди доста време от Китай до БГ си носих въдицата 2,70 в мек калъф на седалката между краката говорим за 11 часа полет сега невиждам какъв ще е проблема да си я вземеш със тебе то по тая логика някоя жена с кок може да наръга всички ако си мислят че някой ще си ползва скъп такъм да удари някой 😁 въдицата се пази като очите
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Инфо за Кушадасъ,Турция

Мнение от svetlio80tm »

баш майстора написа:
nikolas3 написа:Травел вариант и в куфара.
Травъла и тилископчиту са ясни! :lol: Питам за нормална въдица 2,60-2,70, каквито са моите, как става номера, възможно ли е въобще и колко горе-долу се плаща? :roll:
Сегаа, има ограничение на дължината на предметите, които може да се превозват в салона на самолета, поради това с пръчка 2, 40- 2, 70 м в разглобено положение, според мен, няма да те допуснат. Съдя по моя опит с Австрийските авиолинии, когато исках да си пренеса Лумиса от Холандия насам. Остава варианта с чекирания багаж, което от своя страна ще ти донесе такса от 50 евро специално за целта/ това всичко си го пише в правилата на съответната авиокомпания, но общо взето са еднакви разпоредбите/. Но дори това не е най- важното в случая- който не е виждал как се разтоварва и товари багаж по самолетите, да кажа, че отношението е зверско- с ритане и хвърляне. Тоест, ако не е в сигурен твърд калъф, забрави да я намериш здрава пръчката в крайната дестинация. Колеги, ходили до Оман, споделиха, че са ползвали ПВЦ тръба със съответния им удобен диаметър/ в която да се съберат всички пръчки, които мислят да мъкнат/, като за двата края са импровизирали с някакви тапи и запечатване.

Мисля, че това е вариант, преди седмица го гледах на живо в магазина им, изглеждаше солидно и много добро, само дето не проверих дали може да се заключи по някакъв начин/щото по летищата се и краде/:

http://www.suvenir.bg/PVC-tubus-raztyag ... /26650/30/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”