Двигател 9.9

Минава, големият кораб минава ...
bobi007
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:18
Местоположение: Севлиево
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Двигател 9.9

Мнение от bobi007 »

Здравейте колеги, предстои ми покупка на двигател 9.9 и се чудя на коя марка да се спра.От обявите в мобиле и карс нищо не си харесвам и най вероятно ще взема нов.Двигателя ще се ползва на надуваема лодка 330 , аз съм 70кг и глисирам и със 6 коня, но веднъж се копува и ще си взема 10-ка.Въпроса ми е при 9.9 на различните марки има ли съществени разлики или да гледам само цени и кое е най изгодно в момента.Гледам основно ямаха, меркюри и тохацу.Ямахата е най скъпа , но дали е най качествена и къде се произвежда.От другата страна меркюрито и тохацуто са по евтини, по леки и със сигурност произведени в Япония.За сузуки и хонда също нищо незнам :D.Кажете кои са силните и слаби страни на различните марки двигатели 9.9 коня.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Двигател 9.9

Мнение от Димитър Тодоров »

bobi007 написа:....От обявите в мобиле и карс нищо не си харесвам и най вероятно ще взема нов.Двигателя ще се ползва на надуваема лодка 330 , аз съм 70кг и глисирам и със 6 коня, но веднъж се копува и ще си взема 10-ка. ....

Здравей Боби,

Това с "веднъж се купува" съвсем не е така. :) Човек така е устроен,че винаги иска повече и по-хубаво, и ако може - за по-малко пари. :lol: Няма лошо..
За марките - имах чисто нова Ямаха 8 четири такта - чудна машинка,нито веднъж не ми е изневерила,продадох я на 150-ина часа на половин цена. Сега съм със старичка Селва 25 , която на практика е копи/пейст на Ямаха, също съм доволен,нямам грижи. Така че,за Ямаха - за с двете ръце, фен съм на марката.

С акъла ,който имам днес ,не бих си купил нов мотор. Първият собственик винаги плаща най-скъпо.Вярно,че вторичният пазар на извънбордови мотори у нас е доста постен,но никой не е казал,че трябва да го купиш само тук. Та мисълта ми е,да не бързаш с покупката на нова машина,а да помислиш и за сделка от друга страна,особено ако имаш приемливи варианти за шипинг на мотор от Западна Европа или Англия.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
bobi007
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:18
Местоположение: Севлиево
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Двигател 9.9

Мнение от bobi007 »

Колега, в Европа карат основно дълги ботуши, такива са и повечето двигатели нов внос у нас.Засега не мисля за подобен вариант.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1262
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1218 пъти
получил Браво: 866 пъти

Re: Двигател 9.9

Мнение от Daniel Defoe »

Здравейте колега,

при 3,30 м надуваема лодка (предполагаемата максимална товароносимост достига до към 740 кг) 9,9 ще дойде слабичък, когато я понапълните (трима възрастни + едно дете) :wink:

Разгледайте задължително и Хонда двигателчетата, като например BF15 и BF 20 :11:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Станимир Бегов
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 13:04
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Двигател 9.9

Мнение от Станимир Бегов »

На 330 надуваема и дават макс 15кс ,та 20ската ще и дойде ташкън на лодата ,освен ако не е риб. Ако сваля постоянно мотора пък и 15ската ще му дийде ташкън ,особенно ако е сам,иначе няма спор че по големия мотор кефи повече.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Двигател 9.9

Мнение от sharo1 »

Daniel Defoe написа:Здравейте колега,

при 3,30 м надуваема лодка (предполагаемата максимална товароносимост достига до към 740 кг) 9,9 ще дойде слабичък, когато я понапълните (трима възрастни + едно дете) :wink:
За риба с трима възрастни и едно дете :tup:
Ако може и майка му на детето да вземем ,най добре :fish3: :lol: :lol:
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Двигател 9.9

Мнение от uniqaudio »

Aз лично си взех сузуки инжекцион 20к.с. от новите. С трима възрастни и едно дете и с багаж колкото за едномесечна обсада, се придвижваме с 15-16 възела без да е навита ръчката до край. Някъде на 3/4 е. С лодче Зодиак Солид 340. Вярно, че ако трябва да го качваш и сваляш всеки ден е дърво, все пак е 45кила, но както го ползваме слагам го веднъж и 10 дена лодката вечер стои в марината или на плажа пред къщето е поносимо. Успявам да го монтирам и демонтирам сам, но да няма вълна. Помисли и над този вариант. 15к.с. е същото тегло и почти същите пари. Но когато решиш да си вземеш малко по-голяма лодка, а това неминуемо ще се случи разликата ще се усети. Недостатъкът е, че ако ще го ползваш в Гърция с надуваема лодка, трябва да имаш лиценз (капитанско).
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”