Най - доброто мезе за бирата

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Най - доброто мезе за бирата

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, днес се приближих с още една година до "пълнолетие". Според един от моите дядовци, човек става пълнолетен тогава, когато навлиза в последната си година от живота. Тогава познанията му са достигнали максимума си, независимо дали индивида е пастир, професор или някакъв друг.
Та за празника ми мои близки хора ме върнаха в детството. Предложиха, това което най-много обичам като мезе за бирата, а именно:

Изображение

Въпросът ми е каква е рибката? Пояснявам рибката е сладководна и ловена с въдица.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от Георги_Н »

Лещанки?
Achkin
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 10:49
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от Achkin »

Прилича на https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0 ... 0%BA%D0%B0.
Имам спомени за такива из староплaнинските реки(чки). Колкото и да са малки трябва да се чистят вътрешностите, иначе горчат стабилно. Кълве на кажи речи всичко - червей, хляб, ручейник, etc.
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от stas »

Циганки им викахме като малки. Някога ги имаше, сега- не знам. Много вкусни ...
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1262
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1218 пъти
получил Браво: 866 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от Daniel Defoe »

Честит празник :11:

p. s. Рибетата приличат на обикновени кротушки. Не знам какъв им е вкуса - не обичам рибешко.

Изображение
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от RUNNING WILD »

а пържените картофи къв сорт са марбел?санте??снимай от близо рибата като са пържени в брашно не се различават може да са хелери и турски гупи.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от Павел Иванов »

ЧРД :11:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от Iso »

Георги_Н написа:Лещанки?
:tup: Верен отговор. Страхотен подарък от двама тенейджъри, които от доста време бъзикам, че ако са истински рибари ще почерпят рибка. Децата явно са се докачили и не само са ми наловили рибките, а ги бяха изчистили. Естествено почерпката от моя страна беше една хубава торта за двамата и волна програма от безалкохолни напитки, ако и да са тенейджъри са само на 11г. :D Тази седмица ще ги обзаведа с по едно голо телескопче и пълен комплект консумативи за риболов по рекичката.
Най - лошата новина е, че преди рекичката гъмжеше от раци, но браковците са ги изтребили до крак. Някой знае ли дали могат да се разселят от друго място видях, че на едно място продават живи раци за ядене и може да купя да пусна в реката но не знам кога да го направя и колко раци ще са необходими? Може ли от някъде да се намерят малки раци за разселването на поносима цена, че тези бяха големи и цената им не е много хуманна - 15лв./кг.?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от Iso »

stas написа:Циганки им викахме като малки. Някога ги имаше, сега- не знам. Много вкусни ...
Да и ние им казваме Циганки, предполагам защото са мургави, страшно лакоми и нахални. :lol:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от koi4a »

ЧРД, снимката изглежда много вкусно. Иначе теенехджърите са от 13 до 19 годишни.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Най - доброто мезе за бирата

Мнение от Iso »

koi4a написа:ЧРД, снимката изглежда много вкусно. Иначе теенехджърите са от 13 до 19 годишни.
Вярно, за тенейджърите си прав. :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”