И...и к`во праим ся?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

И...и к`во праим ся?

Мнение от Iso »

Дами и Господа, Другарки и Другари, Господарки и Господари, сакам да питам що пра`им със бутилките за пропан-бутан за битово ползване, които са на повече от 10г.?
Аз ползвам пропан-бутан за битови нужди в т.ч. и за отоплителната си инсталация и имам десетина бутилки от които 4бр. на възраст над 10г. и сега тези бутилки отказват да ми ги пълнят на пунктовете за битова газ. Пълнят ги по разни бензиностанции на око и там цената е по-висока заради ДДС. Когато попитах оператора на пункта на който зареждам, какво да правя със старите бутилки човека вдигна рамене. Само един "брат" веднага ми предложи по 5лв. за бутилка без условия.
Та въпросът ми е какво да правя със старите бутилки за пропан-бутан? Някой има ли информация? :roll:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: И...и к`во праим ся?

Мнение от sleepwalker »

Питай в сервизите, които поставят АГУ. Там, до колкото знам, старите авто бутилки ги предават на специализирани фирми за рециклиране или там за каквото е, та може и битови да вземат. Миналата година щях да слагам една стара бутилка в колата, но понеже беше над 10-годишна, не стана, та ми монтираха нова, а старата им я оставих. Може и да стане там, опитай. ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: И...и к`во праим ся?

Мнение от d.d »

Ако не греша, проектната годност на бутилките е 10 години. Умора на материала, корозия. Остарелите ти бутилки просто са за брак. Не рискувай да ги пълниш някъде си заради личната си безопасност и заради безопасността на околните. Те са консуматив и би трябвало да са си изкарали парите за такъв период.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: И...и к`во праим ся?

Мнение от Iso »

d.d написа:Ако не греша, проектната годност на бутилките е 10 години. Умора на материала, корозия. Остарелите ти бутилки просто са за брак. Не рискувай да ги пълниш някъде си заради личната си безопасност и заради безопасността на околните. Те са консуматив и би трябвало да са си изкарали парите за такъв период.
Така де, ама какво да ги правя, не се приемат като скрап, не са битов отпадък, някой приема ли ги като вид отпадък? Аз не ги ползвам, но не мога да ги съхранявам до безкрайност. :?:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: И...и к`во праим ся?

Мнение от big jibra »

Трябва да има някъде в твоя град специализиран сервиз , където срещу 10 лева ти преглеждат бутилката , и ако е годна и удължават срока с оше 10 години . Поне в Пловдив беше така. Другия вариант , който аз използвах защото в сервиза имаше огромна опашка е ,отиваш не да ти я напълнят а взимаш от тях готова напълнена и оставяш твоята.
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: И...и к`во праим ся?

Мнение от d.d »

Iso написа:
d.d написа:Ако не греша, проектната годност на бутилките е 10 години. Умора на материала, корозия. Остарелите ти бутилки просто са за брак. Не рискувай да ги пълниш някъде си заради личната си безопасност и заради безопасността на околните. Те са консуматив и би трябвало да са си изкарали парите за такъв период.
Така де, ама какво да ги правя, не се приемат като скрап, не са битов отпадък, някой приема ли ги като вид отпадък? Аз не ги ползвам, но не мога да ги съхранявам до безкрайност. :?:
Ако не се лъжа всички фирми които продават такива съдове са длъжни да приемат стари. Не че е правилно, и не го приемай като съвет, ама мой познат си ги "забрави" пред входа и до час проблема с утилизацията бе решен. Иначе с помощта на Чичко Гугъл се намират решения:
http://pozvanete.bg/razni-kupuvam
http://www.lightgas.bg/
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”