Баси държавата...

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Баси държавата...

Мнение от babydoctor »

Зам районен прокурор на Кърджали е заловен с 50 м. мрежа и 40 кг. риба - 38 кг. моруна / предполагам, че става въпрас за морунаш, ама журналя.../ Финалното изречевие ме втрещи - ако в рамкине на произвосктвото се намури свидетел, чу той е ловил рибата, ще бъдел обвинен...Е, тия от ИАРА, дето са го хванали какво са, минувачи ли са?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Баси държавата...

Мнение от babydoctor »

Чудя се като какъв трябва да е този свидетел, да е бил в лодката ли? Ако мен ме жванат със сърна в багажника, дали ще търсят свидетел, дето ме е държал за рамото, докато съм срелял?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Баси държавата...

Мнение от Iso »

И т`ва Говедо ще го почешат между ушите. Сигу`р е "предизборна провокация" и на`шът чувек е "натопен" до ушите в л_йна. :evil:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Баси държавата...

Мнение от RUNNING WILD »

те дано само тва да са му прегрешенията на тоя човек,като се сещам какво работи и кво съм чувал и виждал няколко пъти....освен че ако се замислиш имоти и къщи и вили на недостъпни места с статут на резерват или там където обикновен човек не може да припари са обикновено точно на прокурор те тва са си държавните мутри няма друг,да ти пусне колата в движение с прокурорско постановление или да спре производство как ти звучи и колко струва?.гората кои я сече и осакатява?горският без него за къде?кои разпределя кои ще продава дрога и в кои район ми полицията,кво да те учудва че прокурор пуска мрежички си пуска та тои е с имунитет не може да бъде задържан освен за тежко престъпление.тои работи в системата вижда че всичко спи и е безнаказано и не стигнеш ли до вестници и да подразниш общественото мнение да настъпиш "мачката по опашката" няма да играе тоягата с години или даже никога.най големите надутковци са точно тия в червените халати....от друга страна дали е прокурор или не е си е чист бракониер и простак жалко за образованието му и за поста които заема.а е сигурно че с тоя пост има познати и приятели на които ако сподели че му се лови рибка на някои хубав водоем дори в големи количества е 100 процента сигурно че ще го уредят веднага.ама как викат хората акъл...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Баси държавата...

Мнение от babydoctor »

На времето, когато в България започнахме да си играем на демокрация, действащия президент Желю Желев беше глобен за ловене на риба с ръце. Но явно играта отдавна е свършила, приказката също... :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Баси държавата...

Мнение от RUNNING WILD »

не бе много са разхайтени нещата с тая демокрация,понятието прокурор е доста различно от това което е било някога преди 89 та примерно,един прокурор има познанията на оперативен работник,на следовател,на съдебен медик,когато правят аутопсия дали е катастрофа или насилствена смърт или кво да е прокурора присъства и дори участва,гледат по мозъка по черният дроб кога е настъпила смъртта и причини и какво ли не и всичко им е ясно и като отиде на дело е запознат с детайлите и фактите,освен това изучава видове огнестрелно оръжие и барут ако щеш и дали от отливки се взимат отпечатъци или не и някои като краде какви следи оставят инструментите му къде да гледа за да знае и да сравнява,освен всичко това го изкарват и нощтно време като стане нещо и е дежурен и отговаря за един район или град или кво да е,и освен това някога за да станеш некои си или прокурор първо те командироват да седиш 5 години на майната си може да си софиянец ама те пращат некъде къде искат,а питай ги сега на колко трупа са присъствали и колко аутопсии са правили,кво каже вещото лице и свидетелите тва е.....аз лично не се сещам държавен сектор в които в момента да има по образовани хора или да се предлага по-качествена услуга от едно време,начетените си направиха частен бизнес и го завъртяха.няма закони няма контрол и няма кои да го прилага.бедните завиждат на богатите а богатите викат ше ударя парата от масата и се оправят нещата и всеки понеже е гладен търчи да вземе първи трохата да запуши дупките в бюджета и до там всичко спира,като се оправи държавата се оправят и хората и обратното,не знам кое ще е първо кокошката или яйцето.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Баси държавата...

Мнение от babydoctor »

Кофтито, Румца е, че яйцето ни е запъртък, а кокошката ялова. Или па друг петел ни требе...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”