Клен на Искъра

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от stancom »

Преди да помъкнеш такъмите към София , защо не пробваш първо долното течение, тъкмо се пооправи реката и се не знае за колко време :D Та се възползвай :wink:
Аз не мога да ловя риба !!!
JimBeam
Мнения: 999
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 18:15
Местоположение: Плевен

Re: Клен на Искъра

Мнение от JimBeam »

Щото две седмици съм на софия и докато си отида не знам как ще е положението. А тук като свърша работа в 6 спокойно мога да отида до реката за два три часа.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2
Мунчо написа: Мама му стара, каква природа имаме, но не е случила на хора...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars" O. Wild
lyuskata
Мнения: 218
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 16:56
Местоположение: София,Овча Купел

Re: Клен на Искъра

Мнение от lyuskata »

Бат Стан написа:
Marco Polo© написа:На теория - навсякъде. Аз бих опитал от Батулийката надолу - Своге, Церово, Бов Лакатник. :)
На теория действително е така. На практика нещата са малко по-други обаче. В момента по реката от Своге надолу се извършват изкопни работи за вецове. Това води до яки размътвания, което ще ти провали напълно риболова. Може да копаят някъде встрани и в този ден реката да е добре, но трябва да имаш едно наум, за да не се изненадаш неприятно от вода с цвят на боза. На всичкото отгоре пътят дотам вече е толкова разбит, че не става за нищо. Мен ако питаш, по-добре опитай на Искъра в района на София, за да не си трошиш колата и да няма неприятни изненади с цвета на водата. Или ако отидеш и е мътна, се върни до Реброво и лови под вливането на Батулия, където влиза прясна вода. Но и в софийския участък има достатъчно риби. Ако те интересува, пиши на ЛС да ти обясня къде има добри места за спининг. Поздрави и наслука!
Добре де колко веца ще построят? майната им
НЕ НА БРАКОНИЕРСТВОТО!!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от babydoctor »

lyuskata написа:Добре де колко веца ще построят? майната им
При Церово го построиха` та край с копането. Следващите разкопки надолу сач преди Оплетня, ама там и вира го отнесоха, та... :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
jorkooo
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 9:26
Риболов: спининг
Местоположение: София,Слатина
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Клен на Искъра

Мнение от jorkooo »

Вира с теления мост към ЖП спирката няма ли го вече?
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Клен на Искъра

Мнение от jazzmena »

Ако питаш за Оплетня, май моста го няма вече. Някъде от него нагоре е строежа на ТЕЦ-а. Надолу всичко е различно.

За мен дефилето е минало незабравимо като цяло.... :cry:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от naso »

Не са чак толкова жестоки. Моста са им го оставили на хорицата да отидат до ЖП спирката. Все пак не всички от Оплетня могат да плуват. Стената на ВЕЦа е под моста и вече е готова, а нагоре езерото ще стига почти до стената на горния ВЕЦ Свражен
http://www.voda.bg/news-55/info-3090" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от sleepwalker »

Здравейте!
За да не отварям нова тема, а и така или иначе в тази става дума за кефал, ще питам тук. :)

Та утре съм си наумил да разнообразя малко язовирния риболов с един неколкочасов излет до нашата бара Камчия и да пробвам да хвана кефал. Знам, че река с река много не си прилича, но питанката ми е принципна: кога е по-удачно да ида - рано сутринта към 6 и нещо или след като се вдигне слънцето към 7.30-8? Питам, защото съм чувал, че специално през лятото кефалът е по-активен като понапече. И друго - ясно е, че ходене му е майката, но какви места предпочита през този сезон все пак - дълбоки вирове, дебели бързеи или разливи?

Благодаря предварително! :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от bai ves »

Рано рано сутрин, преди и по изгрев сега! Може да чакаш и да определиш активноста за момента ама не знам на тея жеги как ще я караш. Според мен кефаля не струва 5 пари, освен ако не е дърт и на ул, което е необикновено и много малко се хваща. Ходи си лови биткаджии и прави кефа!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от sleepwalker »

Те едни биткаджии...излизат като парцали (сулките) :lol: Иначе костуреца е друго - половинка ми разви няколко метра аванс и се бори яко, докато 2 кила сулка плясна два пъти чак пред кепа. :lol:
Благодаря за съвета! ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от babydoctor »

jazzmena написа:За мен дефилето е минало незабравимо като цяло.... :cry:
Абе, Джази, ще трябва да свикнем да ловим по завирените участъци - ма много кофти с достъпа, а и сянка няма. :twisted: За жалост това очаква всичките ни по-прилични реки :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
jorkooo
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 9:26
Риболов: спининг
Местоположение: София,Слатина
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Клен на Искъра

Мнение от jorkooo »

Tози вир ми беше от любимите.
Винаги може да те изненада някой 1л++++ клен.
А в завирените места най-вероятно ще се развъди щука,сом,каракуда, а кефала е приспособим и при такива условия.
Това ли ще е последния ВЕЦ?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от naso »

Нищо няма да се развъди, защото като дойде големата вода, се вдигат шлюзовете и айдеееееееее :idea:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Клен на Искъра

Мнение от stancom »

bai ves написа:Рано рано сутрин, преди и по изгрев сега! Може да чакаш и да определиш активноста за момента ама не знам на тея жеги как ще я караш. Според мен кефаля не струва 5 пари, освен ако не е дърт и на ул, което е необикновено и много малко се хваща. Ходи си лови биткаджии и прави кефа!
Веско, не съм съгласен по два пункта с теб. Поне при нас е по активен вечер, от колкото сутрин ( носи си репелент :wink: ще ти трябва :twisted: ) И пак по моя край, кефала е доста борбен и на моменти скача като пъстърва . Опаа станаха три пунктовете :P най-борбен е кефал 0,5-1,5 кг, след това става муден и разчита само на тегло.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Клен на Искъра

Мнение от jazzmena »

Освен това, което спомена Насо, в завиреното се отлага нанос от боклука, който влачи реката. Като отворят шлюзовете и надолу теква гняс със вода.
Аз в езеро мога да си ловя ако искам и на други къде по-красиви места. Риболова на река е различен. Но в дефилето река вече няма почти. Пък и където има, няма рибата свободен достъп.

Преди проблема беше "само" помията която се излива от София и всички селища надолу, та водата беше меко казано мръсна. Сега вече към това се добавиха ВЕЦ-овете.

Ако тази река като природни дадености в дефилето беше в някоя друга държава, щеше да е райска пъстървова зона. Тук е просто една гнусна клоака. :twisted: Честито.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”