Как гласувахте?

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор

Как гласувахте?

Герб
36
38%
БСП
18
19%
ДПС
0
Няма гласували
Атака
17
18%
България на гражданите
6
6%
РЗС
0
Няма гласували
Костов
2
2%
СДС
1
1%
Други
16
17%
 
Общо гласове: 96

Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Re: Как гласувахте?

Мнение от Pedro »

Ето какво заявява Полиграфист №1 в България- от БСП избран за депутат.Само с мълчанието си той можеше да убие своя конкурент от Костинброд.Свалям му шапка !
Интересно какво ще каже нашият новоизлюпен Фукльо-ни...Фалкони демек.Гадна продажна Прокуратура.Недосегаема и от Господ защото така си гласуваха.Ето за тези намеквах и за другите яки престъпници ..като в ,една мразена и загубила изборите ПолитПартия.Със закони това трябва да се разчисти !

Изображение
Мен постоянно ме преследват умни мисли... но аз съм по-бърз от тях
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Re: Как гласувахте?

Мнение от milo69 »

t28 написа:Тъйй, сега.....
На базата на над 20 годишно наблюдение върху политическата рулетка в любимата ни Татковина, на базата на няколкото теми в този под-форум (пак на тази тематика), на базата на многото изказани мнения, предоставени факти, цифри и т. н. и най вече за тези, НЕГЛАСУВАЛИТЕ, които подскочиха като ощипани, че се и пообидиха от упреците ни,
ПРЕДЛАГАМ следната теза:
1. Всички сме съгласни, че от толкова години, лицата за които сме принудени да гласуваме, са едни и същи нали :?: (това се изтъква и като основен аргумент от тези, които не гласуват..)
2. Няколко колеги засегнаха темата за партийните субсидии, които се базират на получените от всяка формация гласове. Сметнаха се суми от порядъка на доста милиони....
3. Колко струват на държавата (т.е. на НАС) едни избори? Добавете ги към горната сума (не ми се смята).. :o
4. Колко енергия харчим на всеки n години в политически спорове? Колко обиди ръсим един срещу друг? Колко надежди таим? ...... И това на всеки n години? :roll:
Та, защо не направим така: ИЗБОРИ - за к'во са ни :?: 2-3-4 основни формации - о.к.
Първите 4 години - едните, следващите - другите и т. н. И после - пак по съответния ред.
Спираме изборите, спираме субсидиите, кинти в хазната, няма дерзания "за кого да гласувам? Няма да гласувам! :fish6: и всичко е о.к.
Сега, вместо да ме отсвирвате, очаквам някакъв скромен процент от спестената сума.... :mrgreen:
аз, колега съм от тия НЕГЛАСУВАЩИТЕ... на мен пък ми е интересно какво си мислите че ще стане ако всички вземем та гласуваме? преди известно време гласувахме почти 100% от избирателите, и кво? и сега по белите държави ако гласуват 30-40% - скачат от радост....на тия последните май беше около 60% при нас ако не бъркам, което си е направо много...можеше за тези избори да ги направят задължителни и сега да имахме 100% избирателна активност - нещо щеше ли да е по-различно сега? някой предложи с машинки да се гласува - не е добре....и БСП и ДПС и ГЕРБ нямаше да минат 4 - те процента... :D
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Как гласувахте?

Мнение от marinko7 »

Ако всички гласуваме по голяма субсидийка ,защо мислиш бяха всичките тези призиви за гласуване ,до къде я докарахме да си плащаш (12 лв) да те ограбват ,ей такъв мазохизъм никъде по света няма :!:
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Re: Как гласувахте?

Мнение от Pedro »

marinko7,
Ти знаеш ли кои си гласуваха тази субсидийка на човек ?? Защото аз знам.
Преди тази престъпна шайка да я гласува тази субсидийка - тя беше съвсем нормална.
Ами гласувай против тях - за другите, и другите да го променят това.
Така се прави, не плач до небесата.
Мен постоянно ме преследват умни мисли... но аз съм по-бърз от тях
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как гласувахте?

Мнение от Kriss »

Негласуването предполага доволство от положението, доволоство от действащите институции, доволство от законите и спазването им.
Ако имаш достатъчно книги, ако бизнеса ти върви, или бизнеса на шефа ти върви и заплатата ти е няколко хилки, демек ако вече не само си видял светлината в тунела, но и си излезнал от него - е тогава наистина спокойно може да ходиш за гъби.
Та, ако гореизброеното се отнася до някой от негласувлаите, напълно го разбирам. Ама ако не е доволен от статуквото и смята, че по този начин е (не)дал протестен вот, т'ва вече не го разбирам.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Как гласувахте?

Мнение от marinko7 »

Само да вметна ,че аз съм безпартиен електрон ,винаги съм гласувал за Хора или Партия които показват някаква ясна платформа и програма за развитие ,на сегашните избори такова нещо нямаше 2-3 седмици слушахме само за СРС ,пидали,бюлетини и куп др глупости.Май никоя партия няма ясна визия за развитие или така ги устройва най много.

Само едно леко допълнение за това кой може да е новия министър на образованието-Мукаддес Налбант.,при програмен кабинет на Орешарски .Ай честито и със здраве Българи
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Как гласувахте?

Мнение от A.S.H »

Kriss написа:Негласуването предполага доволство от положението, доволоство от действащите институции, доволство от законите и спазването им.
Ако имаш достатъчно книги, ако бизнеса ти върви, или бизнеса на шефа ти върви и заплатата ти е няколко хилки, демек ако вече не само си видял светлината в тунела, но и си излезнал от него - е тогава наистина спокойно може да ходиш за гъби.
Та, ако гореизброеното се отнася до някой от негласувлаите, напълно го разбирам. Ама ако не е доволен от статуквото и смята, че по този начин е (не)дал протестен вот, т'ва вече не го разбирам.
Не съм в това положение и все пак вота го намирам за напълно безсмислен и за преливане от пусто в празно. Недоумявам как може да сте преживели много повече от мен и все още да смятате, че като се гласува за някой циркаджия ще се оправим ?!
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как гласувахте?

Мнение от Kriss »

Уфф, "сичките са маскари" е излезнало от устата на най-мазния и отрицателен герой в българската литерура. От там нататък мога само да повторя: "Народе????"
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Как гласувахте?

Мнение от marinko7 »

A.S.H старите хора са казали "Бог високо ,цар далеко " :!:

По скоро трябва да се гласува не за това,че като избереш някой и ще ти оправи живота ,а за това да не ти пречи да се развиваш (бизнеса) с някакви безумни решения и закони.Само 2 прости примера ще дам на които съм свидетел ,във фирмата в която работи сестра ми ,шефа им е отявлен демократ ,но на тези избори гласувал за БСП ,защото благодарение на Дянков фирмата е пред фалити е съкратила на 100 работника за момента.Другия пример е със един приятел който се занимава със строителство ,по точно има тежки кранове и камиони ,ми през последните 2 години на пича Банките му взеха всичко ,вика такова нещо както при ГЕРБ преди не е имало при никоя партия която е била на власт ,винаги са се намирали обекти и се е плащало на време ,а сега всички по големи проекти се давали на фирми приближени на Бойко Методиев Борисов и дори за под изпълнител не можело да се вреди човек.Мога и още 2-3 примера да дам за фалирали бизнеси през последните 4 години ,но имали смисъл да говорим.
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Re: Как гласувахте?

Мнение от milo69 »

Kriss написа:Уфф, "сичките са маскари" е излезнало от устата на най-мазния и отрицателен герой в българската литерура. От там нататък мога само да повторя: "Народе????"
именно, колега, именно....лека-полека ще стигнем до "истината"... :D точно тоя герой хич не "отрицателен"...това СМЕ 99.9% от българите...и като си спомним по какъв повод го казва това и за кое време се отнася - сега да не би да е по-различно положението или пък ние сме по-различни? за това как свършва автора на "героя" - да не говорим....
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Как гласувахте?

Мнение от A.S.H »

marinko7 написа:A.S.H старите хора са казали "Бог високо ,цар далеко " :!:

По скоро трябва да се гласува не за това,че като избереш някой и ще ти оправи живота ,а за това да не ти пречи да се развиваш (бизнеса) с някакви безумни решения и закони.Само 2 прости примера ще дам на които съм свидетел ,във фирмата в която работи сестра ми ,шефа им е отявлен демократ ,но на тези избори гласувал за БСП ,защото благодарение на Дянков фирмата е пред фалити е съкратила на 100 работника за момента.Другия пример е със един приятел който се занимава със строителство ,по точно има тежки кранове и камиони ,ми през последните 2 години на пича Банките му взеха всичко ,вика такова нещо както при ГЕРБ преди не е имало при никоя партия която е била на власт ,винаги са се намирали обекти и се е плащало на време ,а сега всички по големи проекти се давали на фирми приближени на Бойко Методиев Борисов и дори за под изпълнител не можело да се вреди човек.Мога и още 2-3 примера да дам за фалирали бизнеси през последните 4 години ,но имали смисъл да говорим.
Дали са адекватни или не ГЕРБ не мисля да коментирам, но си мисля, че това което се случва през последните години е в резултат и на предишни политики, а и на т.нар. фин. криза. За мен нещата са ясни - по времето на БСП имаше кредити по много и за всички, без обезпечения и беше безкраен празник. :wink: Сега дойде времето да се плащат :lol: Което всъщност важи и за мен, но да съм мислил преди когато е трябвало, сам съм си виновен :D
Оставам си на същото мнение - гласуването е безсмислено и годините натрупан опит го показват!
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Re: Как гласувахте?

Мнение от Pedro »

Крадци колкото искате !! Мой приятел собственик на бензиностанция опищя ортлъка, че го вързали с НАП (касовия апарат) !
Много "бизнесмени" и "фирми" фалираха защото не могат вече да крадат в такива размери.Ще пищят не, ами ще вият.
Е и, само в Парламента ли има кради ?? Там ако са 240, то из страната са към милион - така, че по-кротко -Всичките сме краддци :D
-------------------------
Казано е: Всичко един ден се връща !Крадé се от държавата 50 години - Сега държавата си го връща. :wink:
Ама ние сме били 3-5 10 годишни по онова време викат някои....То и след 9-ти .IX. си изпатиха децата и внуците на "враговете на народа".Ще плащате.
Мен постоянно ме преследват умни мисли... но аз съм по-бърз от тях
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: Как гласувахте?

Мнение от outsider »

Kriss написа:Негласуването предполага доволство от положението, доволоство от действащите институции, доволство от законите и спазването им.
Алтернативна позиция: негласуването е израз на недоволство от целия театър , наречен "демокрация" .( Не само у нас.)Това е начина да се каже на политиците - достоен заместник на потомствената аристокрация :evil: : "на нас ни писна от вашата игра. Искаме нови правила , белязаните карти - в коша за боклук!" Негласуването е единственото нещо , от което политиците от всички страни и партии се ужасяват - и затова харчат милиони - НАШИ милиони!- за пропаганда преди избори ,целяща да ни накара да гласуваме. И единствения възможен начин да бъдат накарани да се откажат от поне част от привилегиите си , това е заплахата да ги загубят ВСИЧКИТЕ. :idea:
Аз мечтая за изборен ден - някога , някъде - в който никой не отива да гласува , урните стоят празни , и новата аристокрация е принудена да приеме , че играта свърши.
...you may say , I'm a dreamer - but I'm not the only one... :wink:

Бейбидок : в поста си по-горе за нас и чехите и равния старт, вметнах едно "уж". :wink: Има една съществена разлика в геополитическия , социокултурален и исторически портрет на двата народа - едно е да си бил част от Австро-Унгарската империя , друго - от Османската....
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Как гласувахте?

Мнение от Станимир »

outsider написа:
Аз мечтая за изборен ден - някога , някъде - в който никой не отива да гласува , урните стоят празни , и новата аристокрация е принудена да приеме , че играта свърши.
...you may say , I'm a dreamer - but I'm not the only one... :wink:
Това би проработило само и единствено ако има минимален праг на избирателна активност. Какъвто аз не знам да има. Така че... Dream on :) :wink:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: Как гласувахте?

Мнение от outsider »

Станимир написа:
outsider написа:
Аз мечтая за изборен ден - някога , някъде - в който никой не отива да гласува , урните стоят празни , и новата аристокрация е принудена да приеме , че играта свърши.
...you may say , I'm a dreamer - but I'm not the only one... :wink:
Това би проработило само и единствено ако има минимален праг на избирателна активност. Какъвто аз не знам да има. Така че... Dream on :) :wink:
И при наличие на зрял , просветен , осъзнат народ...и както веднъж казах някъде , такъв народ пък рядко има нашите проблеми...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”