Бъдещето...

Разправят, че не всичко било риболов.
Onakav
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 13:27
Местоположение: София

Re: Бъдещето...

Мнение от Onakav »

Моето разбиране на темата надхвърля политическото й измерение, в което русло тя "тръгна".

Между другото, имам два въпроса към Вас колеги, на пръв поглед - не свързани помежду си, камо ли пък с темата, но умишлено не ги пускам като OFF-topic, защото същността се заключава във фразата "на пръв поглед":

1. Има ли сред Вас хора, които не употребяват изобщо алкохол и не пушат?;

2. Има ли сред Вас хора владеещи добре руски език?;
Ръката Му отдава всекиму дължимото!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от LVitchev »

Onakav написа:Моето разбиране на темата надхвърля политическото й измерение, в което русло тя "тръгна".

Между другото, имам два въпроса към Вас колеги, на пръв поглед - не свързани помежду си, камо ли пък с темата, но умишлено не ги пускам като OFF-topic, защото същността се заключава във фразата "на пръв поглед":

1. Има ли сред Вас хора, които не употребяват изобщо алкохол и не пушат?;

2. Има ли сред Вас хора владеещи добре руски език?;
Ами.......аз пуша и пия,но зная и Руски,поне го знаех много добре и имах отлични оценки в училище.А бе,чета го и говоря,само да не ме караш да пиша реферати или да превеждам цели книги :lol: :lol: :lol: А какво щеше да е,ако говорех руски и не пиех и пушех,какво щеше да стане :roll: :roll: :roll: Молко работата тръгно към стедио Х ,само да няма изнедади накрая и да ни заточиш в Сибир или да ни пратиш на "Разборка" :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от bozaka »

Onakav написа:Моето разбиране на темата надхвърля политическото й измерение, в което русло тя "тръгна".

Между другото, имам два въпроса към Вас колеги, на пръв поглед - не свързани помежду си, камо ли пък с темата, но умишлено не ги пускам като OFF-topic, защото същността се заключава във фразата "на пръв поглед":

1. Има ли сред Вас хора, които не употребяват изобщо алкохол и не пушат?;

2. Има ли сред Вас хора владеещи добре руски език?;
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Чета и не вярвам на УШИТЕ си :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аз руският не знам до колко го владея.... ма и това на български дето си го написал не го разбрах, ама грам!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Onakav
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 13:27
Местоположение: София

Re: Бъдещето...

Мнение от Onakav »

bozaka написа:
Onakav написа:Моето разбиране на темата надхвърля политическото й измерение, в което русло тя "тръгна".

Между другото, имам два въпроса към Вас колеги, на пръв поглед - не свързани помежду си, камо ли пък с темата, но умишлено не ги пускам като OFF-topic, защото същността се заключава във фразата "на пръв поглед":

1. Има ли сред Вас хора, които не употребяват изобщо алкохол и не пушат?;

2. Има ли сред Вас хора владеещи добре руски език?;
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Чета и не вярвам на УШИТЕ си :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аз руският не знам до колко го владея.... ма и това на български дето си го написал не го разбрах, ама грам!
Бях се зарекъл да не се занимавам, ама нейсе...
Като граматика, българският ми език е нива над твоя. Затрудненията ти да разбереш горенаписаното отдавам на интелектуални затруднения вследствие на сгъстеният график на празниците. За отговор на поставените по-горе въпроси дори няма нужда да те питам.

Все пак, все още, се надявам на смислени отговори, имайки предвид че аудиторията на форума е голяма.
Ръката Му отдава всекиму дължимото!
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от bozaka »

Чакай бре никой не се заяжда с тебе питам просто какво точно се цели с въпроса, че не ми стана ясно... Изобщо нямах за цел да си мерим дипломите!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Onakav
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 13:27
Местоположение: София

Re: Бъдещето...

Мнение от Onakav »

bozaka написа:Чакай бре никой не се заяжда с тебе питам просто какво точно се цели с въпроса, че не ми стана ясно... Изобщо нямах за цел да си мерим дипломите!
Мир. Извинявай.

Целта на въпросите ми е получаване на два утвърдителни отговора от един или няколко човека. Необходими са ми хора за превод, систематизация и разпространение на значителен интелектуален труд от руски език. Считам, че същият носи общоцивилизационен характер и трябва да бъде сведен до знанието на всеки. Затруднен съм в намирането на хора, който искат и могат да мислят със собствената си глава. Добре дошли са хора от всяка сфера на човешкото познание, без оглед на образование, ценз, възраст, материален или социален статус.

Не съм загубил надежда, че такива Човеци се намират всред нашего брата - рибаря.

Поздрави.
Ръката Му отдава всекиму дължимото!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от babydoctor »

Пия нормално, пуша ненормално. :oops: Ако пеенето на Висоцки и Окуджава се брои за руски език, ще да го знам по малко...И "Товарищ Сталин" знам :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от LVitchev »

babydoctor написа:Пия нормално, пуша ненормално. :oops: Ако пеенето на Висоцки и Окуджава се брои за руски език, ще да го знам по малко...И "Товарищ Сталин" знам :D
Знаех си аз че ще излезем роднини с тебе :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от Майстор Саки »

Onakav написа: Необходими са ми хора за превод, систематизация и разпространение на значителен интелектуален труд от руски език. Считам, че същият носи общоцивилизационен характер и трябва да бъде сведен до знанието на всеки. Затруднен съм в намирането на хора, който искат и могат да мислят със собствената си глава. Добре дошли са хора от всяка сфера на човешкото познание, без оглед на образование, ценз, възраст, материален или социален статус.
Като се има предвид горното, е напълно логично да се търсят хора, владеещи руски език. Не разбрах друго - само тези, които не пушат и не пият изобщо ли могат да мислят със собствената си глава и да се занимават с "превод, систематизация и разпространение на значителен интелектуален труд"?
P.S. Питам от любопитство, в различна степен не отговарям и на двете изисквания.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Onakav
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 13:27
Местоположение: София

Re: Бъдещето...

Мнение от Onakav »

От 17 448 регистрирани потребители към 12.05.2013г., без да вземам под внимание нерегистрираните - нито един не се намери, който да живее без зависимости и да има базово ниво на владеене на руски език.

Жалко!

"............. Паситесь, мирные народы!
Вас не разбудит чести клич.
К чему стадам дары свободы?
Их должно резать или стричь.
Наследство их из рода в роды
Ярмо с гремушками да бич."
А. С. Пушкин
Ръката Му отдава всекиму дължимото!
Аватар
dimow
Търговец
Мнения: 854
Регистриран на: Нед Авг 20, 2006 18:01
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: Бъдещето...

Мнение от dimow »

Ей къде се забърза, за малко да те изпусна.

1 знам ......абе знам езика
2 Абсолютен въздържател съм или по скоро последните 6-7 години

За съжаление полето на изява е много строго профилирано и често оставам неразбран/ да се чете: с никого не се разбирам/

Айде със здраве.
Ръкоделско студио "Димови"
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Бъдещето...

Мнение от Kriss »

Onakav написа:Целта на въпросите ми е получаване на два утвърдителни отговора от един или няколко човека. Необходими са ми хора за превод, систематизация и разпространение на значителен интелектуален труд от руски език. Считам, че същият носи общоцивилизационен характер и трябва да бъде сведен до знанието на всеки.
Само не разбрах какво общо има (тютюно)пушенето и употребата на алкохол с гореизброените дейности? Освен ако труда е от типа "Войнстващо вегетарианство" :roll:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Onakav
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 13:27
Местоположение: София

Re: Бъдещето...

Мнение от Onakav »

dimow написа:Ей къде се забърза, за малко да те изпусна.

1 знам ......абе знам езика
2 Абсолютен въздържател съм или по скоро последните 6-7 години

За съжаление полето на изява е много строго профилирано и често оставам неразбран/ да се чете: с никого не се разбирам/

Айде със здраве.
Най-после. Имаш ЛС колега.

Колкото до:
Kriss написа:Само не разбрах какво общо има (тютюно)пушенето и употребата на алкохол с гореизброените дейности? Освен ако труда е от типа "Войнстващо вегетарианство" :roll:
Връзката бих могъл да я характеризирам, през призмата, на това че наличието на това условие у всеки човек е предпоставка за по-лесно усвояване на материала. Същото е доказано многократно.
Моля за разбиране - изнасянето на доказателствен материал тук, би ми отнел много ценно време. Не че е маловажно самото му разпространение до знанието на всеки един. Напротив, но това изисква първо неговият превод. Междувременно, бих предпочел да работя с хора, които вече имат в наличност някои предпоставки и биха били от полза, веднага. Считам, че скоростта на циркулация на тази информация е от особено важно значение и бих искал да минимизирам времето за убеждението на всеки един поотделно в истинноста й.
Опитът, също така показва, че материята се "схваща" по-добре от хора с технически специалности и професии /или още т.нар. - точни науки/, отколкото от заетите и/или придобили образование в сферата на хуманитарните специалности, но и това считам, че е твърде условно.

Поздрави.
Ръката Му отдава всекиму дължимото!
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Бъдещето...

Мнение от Kriss »

та да се върнем на темата. и с малко оптимизъм: http://www.top10zen.com/list/10_amazing ... future-243" onclick="window.open(this.href);return false;
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от Павел Иванов »

А аз все си мисля че човек който не употребява алкохол и не пафка махорка , е практически неспособен да преведе синтактически правилно каквото и да било от руски . Не ми се вярва даже и да успее да уцели пунктуацията как требва , ако и да я гледа .

пп - цитата от Пушкин е много на място :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”